ZMIANY

23:34:00

Wszędzie mówi się o tym, że zmiany są dobre. Ale dlaczego nikt nie mówi o tym, że są one trudne? Że czasem wymagają od nas wielu poświęceń? Że przez nie niekiedy tracimy kogoś bliskiego?
Pewnie, zmiany są dobre, bo wprowadzają coś nowego do naszego życia, coś czego nie znaliśmy wcześniej lub coś, czego się w pewien sposób obawialiśmy.  Są potrzebne, bo dzięki nim możemy się rozwijać i poznawać, ale też trudne, bo przez nie kończymy pewien rozdział i zaczynamy coś nowego. Coś, z czym musimy się pogodzić i nauczyć się żyć na nowo, być może w nowym otoczeniu czy z innymi ludźmi.


Jestem pewna, że każdy kto to czyta przeżył coś takiego w swoim życiu, a jeśli nie, to na pewno przeżyje. Zmiany ciągle będą obecne w naszym życiu, bo świat się zmienia, ludzie się zmieniają, a z nimi także nasze otoczenie. Przykładowo, mamy super telefon, tablet, czy nie wiem jeszcze co, który super działa i wszystkie gadżety w nim też są super, ALE! Zmienimy go na lepszy, bo mamy większe oczekiwania, bo świat idzie z postępem. Wiadomo, w dzisiejszych czasach chcemy mieć wszystko najlepsze, z najwyżej półki. I tak powinno być z naszym życiem! Powinniśmy zmieniać to, co jest złe i negatywne, odcinać się od ludzi, którzy w jakiś sposób nas ograniczają czy podcinają nas skrzydła, żyć tak jak chcemy. Nie powinniśmy bać się tych zmian, bo za jakiś czas wyjdą nam na dobre. Zawsze możemy wszystko zmienić, żeby nam było lepiej. I powinniśmy zdawać sobie też sprawę z tego, że zasługujemy na wszystko co najlepsze. Życie jest tylko jedno, więc przeżyjmy je tak, jakby jutra miało nie być! :)
You Might Also Like

0 komentarze